444 32 70

Alya Villa Butik Otelinde erken rezervasyon ile ucuz tatil yapmanın keyfini Elcitur.com.tr ile yaşayın!

Semerkand & Buhara Turu

İstanbul (U) Semerkand
  Paketedahilolanhizmetler; 4 yıldız Grand Buhara, Atlas, Regal Palacevbotellerde 4 gecekonaklama (TP) Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri Türkçe Rehberl..
Lütfen Rezervasyon Detaylarını Seçiniz
Semerkand & Buhara Turu
Semerkand & Buhara Turu
Semerkand & Buhara Turu
Semerkand & Buhara Turu
Semerkand & Buhara Turu
Semerkand & Buhara Turu
1.GÜN: Çarşamba * İstanbul Semerkand İstanbul havalimanındasaat 18: 00’de grubumuzla buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından Özbekistan devlet havayolları’ nın HY 276 sefer sayısı ile saat 20: 50’de direk uçuşla Semerkan ’ta hareket ediyoruz. Uçakta akşam yemek ikramı vardır.
Semerkand & Buhara Turu
2.GÜN: Perşembe * Semerkand - Buhara Semerkand uluslararası havalimanına yerel saat ile 02:30’da inerek otele transfer oluyor ve istirahat ediyoruz. (4 saat 15 dk uçuş süremiz, +2 saat yerel saat farkı) Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Semerkand şehir turu ile programımız başlıyor; Hoca İsmaili köyünde medfun Kuranı Kerimden sonraki en sahih kitap olan Sahihi Buharinin müellifialtı büyük Hadisima mının en müşhuru olan İmam Buhari hz. lerinin türbe, külliye ve yeni yapılan hadis bilimleri merkezini ziyaret ettikten sonra, Registan Meydanı’nda bulunan üçmedrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Uluğbey Rasathanesi sonrası, Altın silsilenin bu şehirdeki halkası Ubeydullâh-ıAhrâr Hz.(ks.) türbe ziyareti ardından, Sahabe efendilerimizden Şâh-ıZinde (Kusem bin Abbas) (RA) türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Bibi Hanım Mescidi , itikatimamı İmam Maturidi hz. türbesinden sonra Semerkand treni stasyonuna geçerek Afrosiyob hızlı tren iile Buharaya geçiyoruz.20:30 – 22:40 Buhara karşılama ve otele transfer ile istirahat. Program içeriğinde öğle ve akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır.
Semerkand & Buhara Turu
3.GÜN: Cuma * Buhara – Gücdüvan – Rivger – Fağne – Ramitan – KasrıArifan Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış yaparak Cuma günü Altın silsile imamlarının ziyaretine silsiledek isıra üzere başlıyoruz: Hz. Abdülhalık-ıGücdüvani (ks), Hz. Arif-iRivgeri (ks), Hz. Mahmud İncir-iFağnevi (ks), Hz. Ali Ramiteni (ks), Hz. Muhammed Baba-ıSemmasi (k.s) den sonraŞah-ıNakşibendihz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz. türbesini, ardından muhteremanneleri nin türbesi ve sonunda gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ıNakşibendi hz. türbeve külliyesi ziyaret edilmesi. (Cuma namazı yetişmesi halinde Şahı Nakşibendi külliyesinde eda edilecektir.) Program içeriğinde öğle ile akşam yemekleri yöresel restorant larda alınacaktır ve konaklama Buhara otelimizde.
Semerkand & Buhara Turu
4.GÜN: C.tesi * Buhara Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası Buhara şehir turu ile programımız; Leb-ihavuz, PoyiKalon Kompleksi, Kalon Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Türbesi , Çar-Minar Medresesi, yazlık saray, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Nasrettin hoca heykeli , Taki Sarrafan Kapalıçarşıları ve dönüş öncesi alışveriş için Buhara’nın en meşhur yerel halk pazarına giderek; çekirdek siz siyah üzüm, ince kabuk badem gibi şifa kaynağı envai çeşit kuruyemişler ile ayrıca merakı olan misafirlerimiz yöreye has dobbi, karakul, kalpak gibi giyim aksesuarların orjinallerini bu pazarda çok uygun fiyata bulabileceklerdir. Alışveriş letamalayacağımız gün sonunda Buhara otelde istirahat. Program içeriğinde öğle ve akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır.
Semerkand & Buhara Turu
5.GÜN: Pazar * Buhara İstanbul Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızla otelimizden çıkış yaparak, Buhara havalimanına geçiyoruz. Özbekistan devlet havayollarına ait uçak ve firmamıza ait özelizinle Buhara’dan kalkan ve tek Türkiye uçuşu ile yerel saat 11:15’te kalkan uçağımız İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına yerel saat ile 01:30’da inerek unutulmaz Özbekistan ziyaretimizi tamamlıyoruz. (4 saat 15 dk uçuş süremiz, -2 saat yerel saat farkı)

 

Paketedahilolanhizmetler;

 • 4 yıldız Grand Buhara, Atlas, Regal Palacevbotellerde 4 gecekonaklama (TP)
 • Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • 2019 model Yutong 53 kişilik klimalı vb otobüsler tüm trasnferler,
 • Program da belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Altın Silsile ziyaretleri 8 piran (Şehirdışlarıdahil)
 • Semerkand Buharaarası Afrosiyob Hızlıtren bileti
 • Özbekistan Devlet Havayolları İstanbul (IST) Semerkand gidiş ve Buhara Sabiha Gökçen (SAW) dönüş çiftyön yurt dışıuçakbiletücreti,

 

 

Hariç Olan Hizmetler:

 • Yurt dışıçıkış harcı 50 TL
 • Sağlık ve seyahatsigortası
 • İstanbul’akadarolan yurt içiulaşım
 • Programda belirtilmeyen her türlüekstra
 • Rehber ve şöför bahşişleri

 

 • 1.GÜN: Çarşamba * İstanbul Semerkand
 • 2.GÜN: Perşembe * Semerkand - Buhara
 • 3.GÜN: Cuma * Buhara – Gücdüvan – Rivger – Fağne – Ramitan – KasrıArifan
 • 4.GÜN: C.tesi * Buhara
 • 5.GÜN: Pazar * Buhara İstanbul
Yükleniyor...
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Bilgileriniz Alınmıştır!

En kısa sürede size dönüş yapacağız.