444 32 70

Alya Villa Butik Otelinde erken rezervasyon ile ucuz tatil yapmanın keyfini Elcitur.com.tr ile yaşayın!

Doğu Ekspresi Turu

İstanbul (O) Ankara
Ücrete Dahil Olmayanlar: Tren seyahatinde alınan tüm öğünler Kişisel harcamalar, Alışverişler Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu Müze Giriş Ücre..
Lütfen Rezervasyon Detaylarını Seçiniz
Doğu Ekspresi Turu
Doğu Ekspresi Turu
Doğu Ekspresi Turu
Doğu Ekspresi Turu
Doğu Ekspresi Turu
Doğu Ekspresi Turu
Doğu Ekspresi Turu
1.GÜN İSTANBUL - ANKARA - KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ Gezimizin ilk günüDeğerli misafirlerimizleSöğütlüçeşme Tren garında buluşarak başlıyor.Saat09:15’te yüksek hızlı tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz.( Dileyen Misafirlerimiz Bostancı ve Pendik’ten trene binebilirler ) Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 14:00 civarında sona ermesini takiben, tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır. Saat 15:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyor ve 15.55 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagonlarda.
Doğu Ekspresi Turu
2.GÜN KEMALİYE - ERZİNCAN - ERZURUM Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 Saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz TCDD tarafından extra olarak düzenlenen Karanlık kanyon turuna katılabilirler. Kemaliye'ye hareket. İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak Fırat Nehri’nin, Karasu (en uzun kolu) Irmağı üzerinde bulunan ve dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon'u geziyoruz. Gezimiz sonrası trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme. 09:05'de İliç’ten hareket. 10:59 Erzincan’ a varış, Dileyen misafirlerimiz TCDD tarafından extra olarak düzenlenen Erzincan turuna katılabilirler. Bizi bekleyen aracımızla hareket, Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu gezilerimizden sonra trenimize transfer. 13:40 hareket. Saat 17:33’de Erzurum istasyonuna varış. Tren yolculuğumuzu burada sonlandırıyoruz. Erzurum tren garında bizleri bekleyen aracımızla şehir merkezine gidiyoruz.Akşam yemeğimizde meşhur Cağ kebabı yiyoruz.Ardından Erzurum’da ki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Erzurum’da ki otelimizde.
Doğu Ekspresi Turu
3.GÜN ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Erzurum turumuz başlıyor. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir yemeğin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler.Konaklama Kars’ta ki otelimizde.
Doğu Ekspresi Turu
4.GÜN ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek yemekli Kafkas Gecesi turumuza katılabilirler.
Doğu Ekspresi Turu
5.GÜN KARS – IĞDIR -İSTANBUL Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Ardından Iğdır şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde dünyanın en meşhur mağralarından biri olan Tuzluca mağarasını ziyaret ediyoruz.Turumuzun sonunda İstanbul uçuşumuz içinhavalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Elci Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Kişisel harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Yemekli Kafkas Gecesi
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
 • Tüm Öğlen yemekleri
 • Karanlık Kanyon Gezisi
 • Erzincan Gezisi

Tur Notları ve Önemli Açıklamalar

 

NOT 1:Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2:Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 300TL, otel için 200 TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3:Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 300TL, otel için 200 TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4:Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

NOT 5:Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.

NOT 6:Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

NOT 7:Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.

NOT 8:Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.

 

 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Elci Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Elci Tur sorumlu tutulamaz.

 

Turistik Doğu ekspresi seyahati Yataklı Vagonlarda yapılacaktır.

 

YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

 

Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Kıyafet:

1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)

2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.

4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü

İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.

Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil

Nüfus Cüzdanı

 • 1.GÜN İSTANBUL - ANKARA - KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ
 • 2.GÜN KEMALİYE - ERZİNCAN - ERZURUM
 • 3.GÜN ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS
 • 4.GÜN ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ
 • 5.GÜN KARS – IĞDIR -İSTANBUL
Yükleniyor...
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Bilgileriniz Alınmıştır!

En kısa sürede size dönüş yapacağız.