444 32 70

Alya Villa Butik Otelinde erken rezervasyon ile ucuz tatil yapmanın keyfini Elcitur.com.tr ile yaşayın!

Hindistan Turu

İstanbul (Yeni) 20:20 (U) Delhi 04:45
Uçak ile ulaşım
Fiyata Dahil Olan Hizmetler Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Delhi gidiş, Mumbai-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti Yerel hava yolları tarifeli sef..
Lütfen Rezervasyon Detaylarını Seçiniz
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
Hindistan Turu
1.Gün
İstanbul-Delhi Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde gerçekleştireceğimiz biniş kartı, bagaj teslimi ve pasaport kontrolü işlemlerinin ardından uçağın bekleme kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Delhi uçuşumuz gerçekleşiyor.
2.Gün
Delhi-Sirhind-Delhi ediyoruz. Hindistan’da yetişen en büyük âlim İmam-ı Rabbani Müceddid-i Elf-i Sani Eş Şeyh Ahmed-i Faruki Serhendi'(K.S) kabri şerifini ziyaret ediyor ve öğle namazını burada kılıyoruz. Daha sonra El Urvetül Vüska Muhammed Masum (K.S) ve Muhammed Seyfuddin Ebul Berekât (K.S),İmam-ı Rabbani Hazretlerinin anne ve babasının kabrini ziyaretimizden Serhend’de 9 Peygamberin (S.A.E) bir arada bulunan kabirlerini ziyaret ediyoruz (Yerleri İmam-ı Rabbani K.S tarafından bulunmuş olup isimleri sorulduğunda buna müsaade olmadığını söylemiştir). Serhend gezimizin ardından Delhi’deki otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve yerleşmenin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.Gün
Delhi Otelimizde alacağımız kahvaltıyla güne başlıyor ve ardından eski ve yeniyi deneyimleyeceğimiz antik ve modern kültürü bir arada bulabileceğimiz Eski Delhi ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Gezi sırasında, geçmişe doğru tarihi ve kültürel bir yolculuk yapacak, Kızıl Kale, Raj Ghat, Jama Masjid ve Chandni Chowku'yu göreceğiz. Mahatma Gandhi'nin yakıldığı yer, Zafer Kulesi Qutub Minar, India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binaları bu gezide farklı kültürleri ve mimarileriyle hayran kalacağımız yapılar. Şehir gezisinin ardından otele geri dönüyor ve dinleniyoruz. Öğleden sonra dilerseniz şehirde alışveriş yapmak, dilerseniz otelin imkânlarından faydalanabilmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.Gün
Delhi-Agra Otelimizde alacağımız kahvaltıyla güne başlıyor ve ardından Agra’ya transfer oluyoruz. Varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Agra Kalesi, İnci Camii, Jihangir Sarayı, Khas Mahal, Sheesh Mahall, Diwan-ı Am, Diwan-ı Khas, Musamman Burj keşif noktalarımız. Sonrasında Dünya'nın sayılı mimari eserlerinden biri olan muhteşem yapı Tac Mahal'i ziyaret edeceğiz. Hindistan'daki Agra kentinde bulunan Yamuna Nehri'nin doğusunda yer alan, 75 metre yüksekliğinde, saf mermerden yapılmış bir anıt mezar. Tac Mahal'i, "Şehzade Hürrem" adıyla da bilinen Hint-Türk imparatoru Şah Cihan, 1631'de, doğum sırasında ölen eşi Ercümend Banu Begüm'ün anısına yaptırmış. Eser, 20 yıl sonar 1652'de tamamlanmış. Tac Mahal adı ise, Begümün lakabı olan "Mümtaz Mahalden gelmektedir. Gezi bitiminde Tac Mahal'in güzelliğini tamamlayan mermerlerin nasıl işlendiğini görmek üzere mermer atölyelerine uğruyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.Gün
Agra-Jaipur Otelimizde alacağımız kahvaltıyla güne başlıyor ve ardından Jaipur’a transfer oluyoruz. Güzergah üzerinde 16. yüzyılda inşa edilmiş Fatehpur Sikri'ye uğrayacağız. Bu terkedilmiş şehir, 1570 - 1586 arasında İmparator Ekber Şah döneminde Babür hükümdarlığının başkentiymiş. Rivayetlere göre su yetmezliğinden 1586'da terk edilmiş ve her şey olduğu gibi kalmış. Burada bize düşen gezintinin ortasında mola verdiğimizde gözlerimizi kapatmak ve dönemin zenginliğini hayal etmek. Buradan hareketle rotamız Jaipur. Jaipur Hindistan'ın en büyük eyaleti Rajaastanın başkentidir. Hindistan'ı deneyimlemek için Jaipur, en ideal yerlerin başında gelmektedir. Rajasthan usulü şehir hayatında Jaipur sizi havuzlar, çeşmeler, süslü dev bahçeler içinde festival alanlarının, pazar yerlerinin ve egzotik çekim alanlarının büyülü dünyası ile karşı karşıya getirir. Tüm şehre yayılan pembe binalarıyla “Pembe Şehir” olarak da anılan bu büyülü şehre varışımızla birlikte direkt olarak otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
6.Gün
Jaipur Kahvaltının ardından Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan, Amber Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Jaipur'un 12 km dışında yer alan Amber Kalesi'ne fil sırtında çıkıyoruz. Tepeye çıkışımızın ardından Sheesh Mahal, Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı göreceklerimiz arasında. Kalenin içinde bulunan sarayda birçok salon, tapınak ve bahçe bulunmaktadır. Burası, çok güzel işlemelere sahip romantik yapıları, göl ve şehir manzarasıyla, seyahatimiz boyunca göreceğimiz yerlerin en güzellerinden biri olacaktır. Amber Kalesi'nin karşısında dağ boyunca oldukça etkileyici, Çin Seddi'ne benzer bir yapı da göreceğiz. Bunun örnekleri Hindistan'da bolca bulunmasına karşın, bu duvar Çin Seddi'nden sonra en uzun duvar olan Kumbhalgarh'dır. Rajaastan eyaletinde bulunan bu dev duvarın uzunluğu aralıksız 36 kilometredir. Gezi sonrası serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7.Gün
Jaipur-Mumbai Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Bilet işlemlerinin ardından yerel havayolları tarifeli seferi ile Mumbai (Bombay) uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Eski ama modern bir şehir olan Mumbai’de gerçekleştireceğimiz panoramik gezi sonrası Hacı Ali Dergahı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8.Gün
Mumbai Kahvaltının ardından Jama Mescidi (Cuma Camii)’ni ziyaret ediyoruz. Bu camii aynı zamanda Mumbai’deki en büyük ve en sık ziyaret edilen camidir. Gün içinde gerçekletireceğimiz gezimizde Prenses Müzesi, Gandi Sarayı ve marina görülecektir. Sonrasında dinlenmek için otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
9.Gün
Mumbai-İstanbul Gece rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Biniş kartı, bagaj teslimi ve pasaport kontrolü işlemlerinin ardından uçak bekleme kapısına geçiyoruz. Tarifeli sefer ile Kahire duraklamalı olarak gerçekleştirilecek olan İstanbul uçuşumuzun ardından varışımızla birlikte bu güzel seyahatimiz sona eriyor. Bir başka Elçi Tur programında siz değerli misafirlerimizle buluşmak üzere.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Delhi gidiş, Mumbai-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel hava yolları tarifeli seferi ile Jaipur-Mumbai arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltı & akşam yemeği)
 • Şehir konaklama vergileri
 • Programda belirtilen tüm geziler ve transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu seyahat sigortası [Mesleki sorumluluk sigortasıdır]

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Seyahat ve sağlık sigortası
 • İstanbul-Delhi
 • Delhi-Sirhind-Delhi
 • Delhi
 • Delhi-Agra
 • Agra-Jaipur
 • Jaipur
 • Jaipur-Mumbai
 • Mumbai
 • Mumbai-İstanbul
Yükleniyor...
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Bilgileriniz Alınmıştır!

En kısa sürede size dönüş yapacağız.