444 32 70

Alya Villa Butik Otelinde erken rezervasyon ile ucuz tatil yapmanın keyfini Elcitur.com.tr ile yaşayın!

Özbekistan Kültür ve İnanç Turu

İstanbul (U) Semerkand
Fiyata Dahil Olan Hizmetler Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Semerkand gidiş, Taşkent-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti Yerel hava yolları tarife..
Lütfen Rezervasyon Detaylarını Seçiniz
Özbekistan Kültür ve İnanç Turu
Özbekistan Kültür ve İnanç Turu
Özbekistan Kültür ve İnanç Turu
Özbekistan Kültür ve İnanç Turu
Özbekistan Kültür ve İnanç Turu
Özbekistan Kültür ve İnanç Turu
1.Gün
İstanbul-Buhara İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) havalimanı dış hatlar gidiş peronunda saat 12:00’de grubumuzla buluşarak bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından özel izinle Türkiye’den Özbekistan Buhara şehrine tek direk uçan Özbekistan Devlet Hava yollarına ait uçağımız ile 14:45 de başlayan seyahatimiz yerel saat ile21:00’de Buhara havaalanına iniyoruz(4 saat 15 dk uçuş süremiz, +2 saat yerel saat farkı). Karşılama ardından istirahat için otelimize transfer oluyoruz.
2.Gün
Pazartesi * Buhara - Gücdüvan – Rivger – Fağne – Ramitan – Kasrı Arifan Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış yaparak Altın silsile imamlarının ziyaretine silsiledeki sıra üzere başlıyoruz: Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Hz. Arif-i Rivgeri (ks), Hz. Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Hz. Ali Ramiteni (ks), Hz. Muhammed Baba-ı Semmasi (k.s) den sonra Şah-ı Nakşibendi hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz. türbesini, ardından muhterem annelerinin türbesi ve sonunda gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi hz. türbe ve külliyesi ziyaret edilmesi. Program içeriğinde öğle ile akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır ve konaklama Buhara otelimizde. dünyaca meşhur olan, Orta Asya Türk mimarlığın nadir örneklerinden biri Registan Meydanı. Registan Meydanı üç medreseden ibarettir : Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Medresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Öğleden sonra kent turumuz devam ediyor: Gure-Emir Mozolesi, Uluğ Bey Rasathanesi’ni ve Shahi-Zinda Kompleksi’nı ve Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezi sonrası akşam yemeğini alacağımız restorana geçiyoruz. Sonrasında otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
3.Gün
Salı * Buhara – Semerkand Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızla çıkarak Buhara şehir turu ile programımızda; Leb-i havuz, Poyi Kalon Kompleksi, Kalon Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, İsmail Samani Türbesi, Eyüb Peygamber Türbesi , Çar-Minar Medresesi, yazlık saray, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Nasrettin hoca heykeli , Taki Sarrafan Kapalı çarşıları ve ipek üretim tesislerini yerinde görüp dileyen misafirlerimizin hediyelik alışveriş yapması için vakit verilecektir. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra tren istasyonuna geçerek Afrosiyob hızlı treni ile Semerkanda trasnfer oluyoruz. Semerkand karşılama ardından otele transfer ve istirahat.
4.gün
Çarşamba * Buhara – Semerkand Sabah Semerkand otelde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. Hoca İsmaili köyünde medfun Kuranı Kerimden sonraki en sahih kitap olan Sahihi Buharinin müellifi altı büyük Hadis imamının en müşhuru olan İmam Buhari hz. lerinin türbe, külliye ve yeni yapılan hadis bilimleri merkezini ziyaret ettikten sonra, Registan Meydanı’nda bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Uluğbey Rasathanesi sonrası, Altın silsilenin bu şehirdeki halkası Ubeydullâh-ı Ahrâr Hz.(ks.) türbe ziyareti ardından, Sahabe efendilerimizden Şâh-ı Zinde (Kusem bin Abbas) (RA) türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Bibi Hanım Mescidi , itikat imamı İmam Maturidi hz. türbesinden sonra otelimize geçiyoruz. Program içeriğinde öğle ile akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır. Ayrıca akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle Registan meydanında 3D ışık gösterisine ücretsiz katılabileceklerdir.
5.Gün
Perşembe * Semerkand - Taşkent Semerkant otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yine hızlı tren Afrosiyob ile bu kez başkent Taşkent’e transfer oluyoruz. Hızlı trenimizin konforlu ortamında maveraünnehrin bereketli topraklarını müşahede etme fırsatını da buluyoruz. Taşkente varışımız ardından şehir turumuz başlıyor; Zengi Ata türbesi ve külliyesi, Hazreti İmam kompleksi, 7.yüzyılda Hz.Osman (RA) efendimize ait Mushafı şerif, Emir Timur tarafından 15.yüzyılda getirilen Kutsal KURAN'ın dört orijinal el yazısından biri saklandığı yer ziyareti. Ak Mescid ve Kökeltaş medresesi ziyareti sonrası Çorsu pazarında serbest zaman ve istirahat için otele transfer. Program içeriğinde öğle ile akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır ve konaklama Taşkent otelimizde.
6.Gün
GÜN: Cuma * Taşkent - Ürgenç - Hiva Taşkent otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından iç hat uçuş ile 2020 Türk Dünyası Kültür Başkenti Hiva’ya doğru hareket ediyoruz. Ürgenç şehrine inen uçağımız yaklaşık bin km büyük çöllerinde yer aldığı mesafeyi 1,5 saat gibi kısa bir zamanda alarak bize daha çok gezi imkanı kazandırıyor. Tarihi hive şehri Ürgençe sadece 40 km. Hive şehrinde otelimize yerleşip abdestlerimizi tazeliyerek Cuma namazı için bu tarihi şehrin surlarından içeri giriyoruz. Selçuklunun doğduğu bu şehir filim setleri gibi Sizi tarihte bir yolculağa çıkartıyor. Hive şehirinde gezi ve ziyaretlerimiz arasında: İçhan Kalesi, Kunya Ark kompleksi, Muhammed medresesi, inşaatı bitirilemeyen 26 metre yükseklikteki görkemli Kalta Minor Minaresi,Pehlivan Mahmut Türbesi, Hoca İslam Camisi ve Müzesi, Tashauli Sarayı ve Haremi , Taş hovlu sarayı, Hoca İslam minaresi, Cuma mescidi ,Ak mescid göreceklerimizden başlıcaları arasında yer alacak. Program içeriğinde öğle ile akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır ve konaklama Hiva otelimizde.
7.Gün
Cumartesi * Hiva – Ürgenç - Buhara Hiva otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından bu sefer Şark treni ile Hiva’dan Buhara’ya transfer oluyoruz. Yolculuk esnasında bu coğrafyayı karadanda görme imkanını buluyor ve Buharaya gelerek Özbekistanın inci şehirlerini baştan sona tamamlamış oluyoruz. Buhara da karşılama akabinde unutulan hediyelikleri almak için dönüş öncesi alışveriş için Buhara’nın en meşhur yerel halk pazarına giderek; çekirdeksiz siyah üzüm, ince kabuk badem gibi şifa kaynağı envai çeşit kuru yemişler ile ayrıca merakı olan misafirlerimiz yöreye has dobbi, karakul, kalpak gibi giyim aksesuarlarının orjinallerini bu pazarda çok uygun fiyata bulabileceklerdir.Alışverişle tamalayacağımız gün sonunda Buhara otelde istirahat. Program içeriğinde öğle ve akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır.
8.Gün
Pazar * Buhara – İstanbul (SAW) Buhara otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızla çıkış yaparak Buhara havalimanına trasnfer oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından Özbekistan devlet hava yollarına ait uçak ve firmamıza ait özel izinle Buhara’dan kalkan ilk ve tek Türkiye uçuşu ile yerel saat 11:15’te başlayan uçuşımuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına yerel saat ile 01:30’da inerek unutulmaz Özbekistan ziyaretimizi tamamlıyoruz. (4 saat 15 dk uçuş süremiz, -2 saat yerel saat farkı)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Semerkand gidiş, Taşkent-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel hava yolları tarifeli sefer ile Urgenç-Taşkent arası ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
 • İlk gün otele erken giriş
 • Şehir konaklama vergileri
 • 6 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti [Yerel Türkçe rehberdir. Özbekistan’da karşılar.]
 • TURSAB zorunlu seyahat sigortası [Mesleki sorumluluk sigortasıdır.]

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • Öğle ve akşam yemeklerdeki içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Seyahat ve sağlık sigortası
 • İstanbul-Buhara
 • Pazartesi * Buhara - Gücdüvan – Rivger – Fağne – Ramitan – Kasrı Arifan
 • Salı * Buhara – Semerkand
 • Çarşamba * Buhara – Semerkand
 • Perşembe * Semerkand - Taşkent
 • GÜN: Cuma * Taşkent - Ürgenç - Hiva
 • Cumartesi * Hiva – Ürgenç - Buhara
 • Pazar * Buhara – İstanbul (SAW)
Yükleniyor...
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Bilgileriniz Alınmıştır!

En kısa sürede size dönüş yapacağız.